Olemme päivittäneet yhdistyksen verkkopalvelun tietosuojaselosteen vastaamaan EU:n tietosuoja-asetuksen (GDPR) vaatimuksia.

Tietosuojaselosteessa kerromme, mitä henkilötietoja keräämme yhdistyksen verkkopalvelun käyttäjistä, miten käytämme niitä ja miten huolehdimme niiden suojaamisesta.

Seloste on luettavissa täällä

Olemme myös päivittäneet yhdistyksen verkkosivujen käyttöehdot. Verkkosivuston käyttö edellyttää, että käyttäjä sitoutuu noudattamaan näitä käyttöehtoja. Käyttöehdot muodostavat sitovan sopimuksen sinun ja yhdistyksen välillä.

Tutustu huolellisesti näihin käyttöehtoihin. Käyttämällä verkkosivustoa vahvistat lukeneesi, ymmärtäneesi ja hyväksyneesi käyttöehdot sekä antaneesi suostumuksesi käyttöehdoissa kuvattuun henkilötietojen käsittelyyn.

Käyttöehdot ovat luettavissa täällä

DOOM3

JJ
edited January 1970 in Muut pelit
Vittu doom3, huh huh...

Comments

  • Tjoo-o, uusi kone tuli kasattua eilen, nyt voi jopa 1024x768 tarkkuudella kokeilla pelaamista. Noh, tätä koneistoa tullaan sitten tuijottamaan 2-3 vuotta?
  • Minkälaisen masiinan kasasit?
  • Runkkitermein: P4 3,0 Ghz Prescott, 512 Mb Kingston, Club3D Radeon 9800Xt 256 Mb, Asus P4P800-E Deluxe emo ja Nexus Breeze kotelo. Sain vaihdettua vanhan koneeni uuteen SATA kiintolevyynkin. Kyllä Doom3 pyöri kivasti vaikka aika köpö peli olikin.

    Tossa kuvat uudesta koneesta (sytytyksestä tuhkaan):
    http://www.nominaali.com/modules.php?set_albumName=uusikone&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_album.php

    Ja tossa artikkeli koneesta, arviot ja kasaaminen:
    http://www.nominaali.com/modules.php?name=News&file=article&sid=158

    Parhautta ja autoerotiikkaa.
  • Heh, Ihralla on melkein yhtä hyvä kone kuin mun vuosi sitten kasaama masiina. :D
  • Joo, kaikki koneessa on oikeastaan testattua tekniikkaa. Tuuletus / prossun lämmöt tuli silti yllätyksenä. Tämä on tälläinen pölynimuri. Näyttis on tosin nyt passiivisena mutta prossutuuletin menee uusiksi.

    Mutta kyllä 3 gigahertsisellä koneella kelpaa Puttyä käyttää!
    (noh, duunissa odottaa vanha G4 kone joka lataa InDesign CS taitto-ohjelman 3-4 kertaa nopeammin kuin tämä Windows-kone)
  • Toi hiljaisuus oli mulle tärkeä asia. Prossutuuletin on miltei äänetön, sama juttu virtalähde (maksoikin mokoma miltei sata euroa). Kaksi 12" kotelotuuletinta on ne suurimmat äänenpäästäjät. Äänikorttikin on äänetön.
  • Joo, sama vika, kone voi olla kokoajan päällä kun ei tule huminoita. Serverikonekin on mukavan äänetön (Antecin Sonata kotelo ja vähän vaimennusmattoja).
  • Ite sain vaimennusmatoilla lähinnä lämmöneristystä aikaiseksi, tein varmaan jotain väärin. Sen sijaan se jeesas kovalevyn ruksutukseen kun ripusti ne pyöränsisäkumi suikaleiden varaan.
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!