Olemme päivittäneet yhdistyksen verkkopalvelun tietosuojaselosteen vastaamaan EU:n tietosuoja-asetuksen (GDPR) vaatimuksia.

Tietosuojaselosteessa kerromme, mitä henkilötietoja keräämme yhdistyksen verkkopalvelun käyttäjistä, miten käytämme niitä ja miten huolehdimme niiden suojaamisesta.

Seloste on luettavissa täällä

Olemme myös päivittäneet yhdistyksen verkkosivujen käyttöehdot. Verkkosivuston käyttö edellyttää, että käyttäjä sitoutuu noudattamaan näitä käyttöehtoja. Käyttöehdot muodostavat sitovan sopimuksen sinun ja yhdistyksen välillä.

Tutustu huolellisesti näihin käyttöehtoihin. Käyttämällä verkkosivustoa vahvistat lukeneesi, ymmärtäneesi ja hyväksyneesi käyttöehdot sekä antaneesi suostumuksesi käyttöehdoissa kuvattuun henkilötietojen käsittelyyn.

Käyttöehdot ovat luettavissa täällä

Space Hulk PC-peli

edited January 1970 in Muut pelit
Aika mielenkiintoinen peli löytyy täältä:

http://www.teardown.se/

Itse pelin downloadaaminen on keskeytetty hetkeksi, mutta pelin saa torrentina helposti.

Comments

  • Kova juttu mutta vaikuttaa vähän bugiselta vielä.
  • Niinhän se on, mutta toivottavasti saavat ruåttinpojat julkaista päivityksen peliin.
  • En mä ole mitään kummoista bugaamista huomannut, olen pelannut sen peruspelin kampanjan kertaalleen läpi? Mut anyways, hieno projekti. Toivottavasti kundit saavat jatkaa sen levittämistä.
  • Testaa esim tutorial missioneita, ne loppuu ekan vuoron jälkeen varmaankin koska sielä ei ole vihollisia, tms. Oli siinä jotain muutakin mitä huomasin, en nyt muista.

    Mutta on hieno projekti. Ainut mitä jäin ihmettelemään, oliko Space Hulk muka NOIN tappava aikoinaan?! Jumaliste! Ei voi paljon mokailla. Kova meno!
  • On se ihan niin mördör kuin alkuperäinenkin mielestäni. Tuskaahan se oli.


  • Mutta on hieno projekti. Ainut mitä jäin ihmettelemään, oliko Space Hulk muka NOIN tappava aikoinaan?! Jumaliste! Ei voi paljon mokailla. Kova meno!

    On se tosi tappava. Ainakin lautapelinä. Turpiin tulee koko ajan Genestealereiltä ja toisinpäin Stealereita lahdataan kuin viimeistä päivää. Myös Amiga-versio oli tosi tappava. Ei saa sanoa, että vaikea peli, vaan että haastava.
  • Oikeassa puucee-pelissä oli toisaalta hieno piirre kun jos otit sen thunder hammerin tai lightning clawin ja omasit salamannopeat refleksit et voinut hävitä kun se tappoi kerralla... mutta jestas sitä kyttäilyä 3dfx näyttiksen varjoissa... tik ... tik... tik.... LYÖNTI....
    Itsellä meinasi pumppu pettää useasti kun oli sen verran paskat housuissa. Lähimmäksi päässyt kyllä alienien tunnelmointia :)




  • Mutta on hieno projekti. Ainut mitä jäin ihmettelemään, oliko Space Hulk muka NOIN tappava aikoinaan?! Jumaliste! Ei voi paljon mokailla. Kova meno!

    On se tosi tappava. Ainakin lautapelinä. Turpiin tulee koko ajan Genestealereiltä ja toisinpäin Stealereita lahdataan kuin viimeistä päivää. Myös Amiga-versio oli tosi tappava. Ei saa sanoa, että vaikea peli, vaan että haastava.

    Voiko kaksinpeli olla vaikea (siis jos ei puhuta sääntöjen ymmärtämisen vaikeudesta)? Kumpikin pelaaja häviää?


  • Voiko kaksinpeli olla vaikea (siis jos ei puhuta sääntöjen ymmärtämisen vaikeudesta)? Kumpikin pelaaja häviää?

    Jompikumpi häviää. Kun itse pelaa, tuntuu että turpiin tulee pelaa sitten mömmöjä tai purkkeja. Yleensä vain tuntuu siltä, että marinet saa herkemmin turpiin. Tietenkin Stealereita delaa kuin meren mutaa, but there's strength in numbers.
  • Kyllä marinet ovat paljon heikommassa osassa Hulkissa mielestäni. Kun tota aikoinaan laudalla pelattiin, marine-pelaajan oli syytä nauttia epätoivosta.
Sign In or Register to comment.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!