Olemme päivittäneet yhdistyksen verkkopalvelun tietosuojaselosteen vastaamaan EU:n tietosuoja-asetuksen (GDPR) vaatimuksia.
Tietosuojaselosteessa kerromme, mitä henkilötietoja keräämme yhdistyksen verkkopalvelun käyttäjistä, miten käytämme niitä ja miten huolehdimme niiden suojaamisesta.
Seloste on luettavissa täällä
Olemme myös päivittäneet yhdistyksen verkkosivujen käyttöehdot. Verkkosivuston käyttö edellyttää, että käyttäjä sitoutuu noudattamaan näitä käyttöehtoja. Käyttöehdot muodostavat sitovan sopimuksen sinun ja yhdistyksen välillä.
Tutustu huolellisesti näihin käyttöehtoihin. Käyttämällä verkkosivustoa vahvistat lukeneesi, ymmärtäneesi ja hyväksyneesi käyttöehdot sekä antaneesi suostumuksesi käyttöehdoissa kuvattuun henkilötietojen käsittelyyn.
Käyttöehdot ovat luettavissa täällä
Leiri, Kesärinne, 20.-22.01.2017
Seuraava yhdistyksen leiri järjestetään 20.01. - 22.01.2017 Kesärinteen leirikeskuksessa. Leiri alkaa perjantaina klo. 17:00 ja loppuu sunnuntaina klo. 20:00.
Leirille osallistuvilta peritään leirimaksu 10 euroa (varsinaiset jäsenet) tai 5 euroa (nuorijäsenet).
LeiriohjeetLeirillä järjestetään myös jäsenkokous, johon lähetetään kutsu myöhemmin. Jäsenkokoukseen voi osallistua maksamatta leirimaksua.
Comments
Saatiin peruutusviikonloppu.
Ketkä on poissa?
[T2K13] Four things greater than all
4Things-kampanja jatkuu jos edes pari vanhoista pelaajista on käytettävissä. Ryhmä amerikkalaisia sotilaita on päätynyt sodan jaloista Kostamukseen kummastelemaan sitä, että eikö kaikki Venäjällä olekaan surkeaa ja syvältä...
Uusia pelaajia pääsee mukaan. 4-6 pelaajaa.
(100% cthulhu-puhdasta)
[Mechwarrior] Wear and Tear
Miltä kuulostaisi huviajelu raskaasti panssaroiduilla mutta heikosti aseistetulla evakuointivaunuilla... BattleMechien dominoimalla taistelukentällä? Hahmot ovat kenttäevakuointiryhmän jäseniä (2112nd Mobile Recovery Squadron, 407th Forward Support Group, 13th Marik Militia).
Uusi peli, 4-7 pelaajaa.
(100% cthulhu-puhdasta)
Wear and Tear - ei tule mukaan, vaatii vielä toimenpiteitä ennen käyttöönottoa.
[Werewolf the Forsaken] Bone Alley
Omituisten tapahtumien ketju häiritsee ihmissusilauman arkea Brooklynin sydämessä, New York Cityssä.
Uusi kampanja. 4-6 pelaajaa.
(100% wyrm-puhdasta)
Jee!! Tähän täytyy päästä mukaan!!
Viimeksi kun kävit leirillä, johdit Vampirea. =D
Todellakin! Vampirea päässy pelaamaan ties koska viimeksi.
Enhän. Viime käynnillä pelasin Karin supersankarointia. Toissa käynnillä pelautin Vampirea, mutta se oli Sabbattia se. It ain't the same league. It ain't even the same fu**ing sport.